Co robić nad morzem gdy nie ma pogody?

Kiedy pogoda nie chce się z nami bawić i nie pozwala na realizację planów, jest wiele sposobów na spędzenie dnia nad morzem. Nie musisz siedzieć w jednym miejscu ani słaniać się na nogach! Jest wiele atrakcji, do których można szybko dotrzeć z każdego miejsca na wybrzeżu, często nawet bez konieczności wyruszania w dłuższą podróż lub jazdy samochodem.

Piękne, aczkolwiek krótkie, lato nad Bałtykiem charakteryzuje się zazwyczaj w dłuższej perspektywie wybuchami słońca, którym często towarzyszy deszcz i chłodniejsza pogoda. Co więc robić, gdy chcemy po prostu odpocząć z rodziną nad morzem, a pogoda niestety nie dopisuje? Czy są jakieś atrakcje, które można odwiedzić nie tylko w słoneczny, ale i w deszczowy dzień? Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Na przykład wśród atrakcji dostępnych dla dzieci i rodziców, niezależnie od ich wieku, jest taka opcja jak escape roomy w Gdańsku, a także w innych miastach Polski. Dla aktywnych i wysportowanych osób nad morzem oferowane są takie dyscypliny sportowe, jak: siatkówka plażowa, piłka nożna, koszykówka i wiele innych zajęć na plaży. Są też atrakcje dla tych, którzy lubią bawić się w grupie – jazda konna, wakeboarding, airsoft czy wycieczka statkiem po Morzu Bałtyckim. Kiedy pogoda dopisuje i świeci słońce, warto poświęcić trochę czasu i odwiedzić jedno z wielu muzeów na Pomorzu. Ciekawym miejscem dla miłośników sztuki będzie Galeria Sztuki. Długa w Gdańsku. Prezentowane są tu wystawy stałe, które regularnie uzupełniane są wystawami czasowymi malarzy z Polski i zagranicy. Galeria oferuje różnorodne style artystyczne, np. malarstwo pejzażowe, rysunek czy grafikę.

Wyjazd nad morze a brak pogody 

Beztroski wypoczynek nad morzem nie zawsze kojarzy się tylko ze spędzaniem czasu na plaży, kąpielą w Bałtyku czy wylegiwaniem się na słońcu. Gdy jest wietrznie i deszczowo lub zimno, warto urozmaicić sobie wolny czas dodatkową atrakcją. Na szczęście do wyboru jest wiele opcji. W Trójmieście jest wiele atrakcji, które można zwiedzać niezależnie od pogody panującej na zewnątrz. Gdy pada deszcz i jest zimno podczas zwiedzania jednego z tych miejsc, warto zadbać o ciepłe ubranie i dobry parasol, który uchroni nas przed nieprzyjemnymi zmianami warunków atmosferycznych.

Poniższe informacje przydadzą się także tym, którzy planują urlop lub kilkudniowy pobyt nad polskim morzem jesienią lub wiosną, a nawet gdy pogoda dopisuje, warto urozmaicić sobie wolny czas dodatkową atrakcją. Szczególnie jeśli podróżujesz z dziećmi, wybieraj małe miejscowości, nie tak zatłoczone jak Gdańsk czy Kołobrzeg. Czy myślałeś już o tym, jak spędzić wakacje nad morzem?

Kiedy nad morzem jest zimno i deszczowo, można wykorzystać złą pogodę, aby odpocząć i zjeść w restauracji. Większość z nich ma ładne wnętrze, miłą obsługę i bogate menu. Tuż obok na pewno znajdziesz saunę, spa, bilard lub kręgielnię. Warto spędzić kilka godzin, oglądając filmy lub sztuki teatralne, gdy na zewnątrz wszystko się dzieje. W chłodne wieczory zagrasz z rodziną w gry planszowe lub karty w przeznaczonych do tego celu pokojach. Wreszcie, jeśli chcesz spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu, wybierz się na plażę: żagle pozwolą Ci pływać nawet przy złej pogodzie!

W Gdyni można odwiedzić Muzeum Emigracji, Akwarium i Marinę, które znajdują się w dzielnicy Orłowo. W Kołobrzegu są to Dinopark Kredowy i Dinozatorland. W Międzyzdrojach znajduje się muzeum figur woskowych oraz latarnia morska, która jest udostępniona dla turystów. W Trójmieście można znaleźć Galerię Nauki, Planetarium 3D czy Krzywy Domek.

Akwarium Gdyńskie to jedno z największych muzeów morskich w Polsce, które opowiada historię życia na Ziemi i jego adaptacji do warunków życia, prezentując faunę otwartych wód oceanicznych i raf koralowych. Placówka posiada 5000 m2 powierzchni wystawienniczej, kilkaset gatunków rzadkich ryb i mieszkańców morza oraz liczne atrakcje związane ze światem tajemniczych mórz. Akwarium Gdyńskie znajduje się w samym centrum Gdyni przy Placu Zawiszy Czarnego i jest czynne 363 dni w roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *