Czym są nici PDO? Nici liftingujące PDO w medycynie estetycznej

Zabieg ten został opracowany przez lekarza medycyny na najwyższym poziomie, który chciał stworzyć prosty, niedrogi i skuteczny sposób na uzyskanie efektów odmłodzenia twarzy, szyi i ciała. Wymyślił on innowacyjną metodę, która polega na wykorzystaniu nici wykonanych z polidioksanonu (PDO), które wprowadza się w mikrotunele w skórze. Nici PDO są wykonane z polidioksanonu, substancji, która zaczyna się rozpuszczać w tkance stopniowo (po ok. 6 miesiącach od wprowadzenia w skórę), a efekt zabiegu utrzymuje się około 2 lat.

Efekty są nie tylko natychmiastowe, ale też utrzymują się znacznie dłużej niż w przypadku innych metod napinania skóry. Zabieg liftingu nićmi PDO może być zastosowany w każdej części ciała, której wygląd chcielibyśmy poprawić.

Nieinwazyjny zabieg medycyny estetycznej – nici liftingujące PDO 

Nici PDO to nowy sposób leczenia zmarszczek i innych oznak starzenia na twarzy, szyi i klatce piersiowej. Lifting nićmi PDO to mało inwazyjna technika, która wykorzystuje nici polidioksanonowe (PDO) do podnoszenia i napinania skóry. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie wymaga wcześniejszego przygotowania, a jego skuteczność potwierdzają zarówno badania, jak i opinie pacjentów. Nici PDO możemy zastosować w każdej części ciała, której wygląd chcielibyśmy poprawić. Technika wprowadzania nici PDO wykorzystuje naturalne linie napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego.

Do zalet zabiegu liftingu nićmi PDO należą:

  • Brak bólu i przestojów podczas zabiegu
  • Szybszy czas rekonwalescencji niż w przypadku innych metod chirurgii kosmetycznej
  • Brak ryzyka odrzucenia tkanki
  • Trwałe rezultaty

Czym są nici PDO? Wygładzenie zmarszczek z użyciem nici PDO

Polidioksanon ze względu na swoje właściwości polegające na stymulacji produkcji kolagenu znalazł zastosowanie również w medycynie estetycznej jako antidotum na wiotkość skóry i zmarszczki. Nici PDO to procedura medyczna wykorzystująca nici wykonane z polidioksanonu (PDO), który jest materiałem biodegradowalnym. Nici wprowadzane są do warstwy skóry właściwej, gdzie powodują regenerację kolagenu. W efekcie uzyskujemy pełniejszą i gładszą skórę, a także redukcję zmarszczek czy linii na naszej twarzy. Nić PDO to w 100% naturalny materiał wykonany z polidioksanonu (PDO), który wygląda jak cienki kawałek nici, który został skręcony razem. Nici gładkie charakteryzują się dość łatwą procedurą zakładania. 

Zabieg liftingu nićmi PDO staje się coraz bardziej popularny, gdyż liczba zalet i korzyści stojących za nim jest naprawdę spora. Technika aplikowania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry. Dzięki takiemu mechanizmowi działania, skóra w którą wprowadzimy nici PDO, staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. W zależności od kondycji skóry, efekty zabiegu utrzymują się do 2 lat.

Jakie są korzyści z zastosowania nici PDO?

Istnieje wiele korzyści związanych z tą metodą liftingu: nie wymaga znieczulenia; nie pozostawia blizn; nie ma ryzyka zakażenia lub krwawienia; nie pozostawia śladów na twarzy; nie ma skutków ubocznych związanych z tą metodą; rezultaty są widoczne w ciągu

Zabieg liftingu nićmi PDO opiera się na zasadzie regeneracji uszkodzonych włókien kolagenowych poprzez zastosowanie nici polidioksanonowych (PDO), które umieszczane są pod skórą. Zabieg wykonywany jest przez wyspecjalizowanego lekarza, który wstrzyknie nici PDO w poszczególne punkty Twojej twarzy lub ciała. Po kilku miesiącach zobaczysz widoczne rezultaty w postaci poprawy jakości i elastyczności skóry, a także zwiększenia objętości!

Nici PDO są szczególnie przydatne dla pacjentów, którzy rozważali chirurgię kosmetyczną, ale wolą uniknąć inwazyjnych procedur lub ryzyka związanego z zabiegiem, takiego jak blizny czy infekcje. Warto również zauważyć, że nici PDO są całkowicie nieinwazyjne – do ich założenia lub usunięcia nie są potrzebne żadne szwy, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zachować naturalny wygląd podczas całego zabiegu.

Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem medycyny estetycznej w Opolu http://laser-opole.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *