Promienniki podczerwieni – jak działa ogrzewanie na podczerwień?

Grzejniki podczerwieni są idealne do ogrzewania dużych powierzchni i są niezwykle skuteczne w utrzymywaniu komfortowej temperatury. Działają poprzez emisję promieniowania podczerwonego, które jest szybko absorbowane przez przedmioty (takie jak ludzie, meble, ściany) w pomieszczeniu. W efekcie temperatura przedmiotów wzrasta i zaczynają one emitować własne promienie podczerwone. Dzięki temu uzyskujemy komfortową temperaturę w pomieszczeniu bez ruchu powietrza w pomieszczeniu – przekłada się to na wyższy poziom komfortu niż w przypadku innych systemów grzewczych, np. nagrzewnic gazowych. 

Specjalna konstrukcja grzejnika na podczerwień tworzy przyjemny efekt, który podnosi temperaturę w pomieszczeniu bez tworzenia nieprzyjemnego podmuchu wiatru. Niejednolitość efektu grzewczego zapewnia optymalny komfort wszystkim osobom przebywającym w pomieszczeniu i szybko ogrzewa duże powierzchnie – niezależnie od tego, jak duża jest Twoja przestrzeń życiowa. Ogrzewanie odbywa się ze wszystkich stron, więc więcej ciepła wytwarzają przedmioty w pomieszczeniach niż po konwencjonalnych systemach grzewczych.

Czy promiennik podczerwieni to dobry wybór? 

W procesie ogrzewania podczerwienią promienie podczerwone są emitowane przez grzejnik, a następnie pochłaniane przez przedmioty takie jak ludzie, meble, ściany itp. Promieniowanie podczerwone przechodzi do tych obiektów i jest zamieniane na ciepło. Następnie temperatura przedmiotów wzrasta i zaczynają one emitować własne promienie podczerwone, co powoduje przyjemną temperaturę w pomieszczeniu bez ruchu powietrza w pomieszczeniu.

Jeśli wypróbowałeś lampę ciepła lub inne produkty grzewcze na podczerwień, wiesz, że tworzą one środowisko, w którym czujesz się jak lekka letnia bryza. Wykorzystując technologię podczerwieni, grzejniki te są zaprojektowane tak, aby równomiernie rozprowadzać ciepło w całym pomieszczeniu, bez tworzenia przeciągów lub wydmuchiwania kurzu i sierści zwierząt domowych wokół domu lub biura.

Panel cieplny na podczerwień to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zastosować w swoim domu ekologiczne ogrzewanie. Grzejnik wytwarza przyjemne ciepło i delikatną energię promieni podczerwonych, które idealnie nadają się do ogrzania niewielkiego pomieszczenia lub dwóch sąsiadujących ze sobą pokoi. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji produkt ten nie powoduje przeciągów, wysuszania ani przegrzewania. Zapewnia najwyższy poziom komfortu, dzięki czemu można się nim cieszyć nawet podczas długich zim, kiedy centralne ogrzewanie nie działa prawidłowo z pełną wydajnością.

Nowoczesny grzejnik na podczerwień i system grzewczy są niezwykle wydajne w przekształcaniu energii elektrycznej w ciepło, ponieważ emitują większość swojego ciepła w zakresie bliskiej podczerwieni (780-1400nm). Promieniowanie podczerwone bezpośrednio ogrzewa obiekty, które napotyka, dlatego można użyć jednego panelu podczerwieni do ogrzania całego pomieszczenia. Zazwyczaj tylko około 1 na 20 watów energii zużywanej przez grzejnik na podczerwień zamienia się w widzialne światło, które ludzie mogą zobaczyć, więc łatwo zrozumieć, dlaczego te produkty pozwalają zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię elektryczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *