Wyjazd nad morze z psem – jak dobrze się do niego przygotować?

Psy kochają morze, tak samo jak my. Kiedy biegają i bawią się w wodzie, zdają się zapominać o wszystkim innym. Jednak zawsze należy zachować czujność i odpowiednio zadbać o swojego pupila. W naszym artykule poruszamy wszystkie kwestie związane z przyjemnym spędzaniem wakacji z psem na plaży. 

Wakacje z psem to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu podczas urlopu ze swoim pupilem. Jednak plaża nie jest miejscem, w którym można rozpieszczać naszego zwierzęcego przyjaciela. Silne słońce, gorący piasek i słona woda mają negatywny wpływ na zdrowie psów, pod warunkiem, że nie przygotujemy ich odpowiednio! Nasz przewodnik pomoże Ci zaplanować pierwszą wycieczkę na plażę z psem i wyjaśni, jakie środki ostrożności należy podjąć przed wyjściem na plażę. Bez względu na tego, czy planujemy spędzić spokojny dzień na plaży, czy poszukiwać aktywności z naszym czworonogiem, zabierając go ze sobą na wakacje może nie być tak łatwe jakbyśmy chcieli. Być może będzie to związane z jego pobudliwością, która odgrywa ważną rolę podczas wypoczynku. Niektóre psiaczki mogą całkowicie się pochorować, jeśli bawiają się tylko przez kilka godzin dziennie. 

Wakacje z psem

Pies może być wiernym towarzyszem i wspaniałym przyjacielem, ale nie zawsze jest możliwość zabrania go ze sobą wszędzie. Jest wiele miejsc, które w ogóle nie wpuszczają zwierząt, a inne mają własne wymagania dotyczące wagi psa i jego zachowania w miejscach publicznych. Trzeba wiedzieć, co zrobić, jeśli zdecydujemy się odwiedzić taki obiekt rozrywkowy lub rekreacyjny razem z ukochanym pupilem. Jeśli planujesz wypoczynek z psem na morzu, należy dokładnie przygotować się na ten wyjazd. Niektóre plaże są traktowane jako dla psów niedozwolone i mogą spotkać się z ograniczeniami. Kiedy planujesz wakacje z psem, musisz również sprawdzić czy hotele ustaliły własne prawo. Ceny turystyczne bardzo się różnią w poszczególnych okresach roku, więc może mieć warto porównać ich ceny podczas tej samej rezerwacji na inną datę lub opcję. Postęp w zakresie przyjaznych zwierzętom przepisów dotyczących plażowania stał się na polskim wybrzeżu faktem. Obecnie rośnie lista miejsc, w których można cieszyć się morzem z psem – mimo pewnych odległości dzielących je od brzegu i bez naruszania jakichkolwiek przepisów. Na polskim wybrzeżu do niedawna obowiązywał całkowity zakaz wchodzenia na plaże z psami. Dziś rośnie liczba plaż, które akceptują psy. Jednak choć nie ma ogólnego zakazu chodzenia z psem po plaży, każda gmina ma prawo ustalić własne przepisy – i te przepisy bardzo często są stosowane. W sezonie letnim większość miejscowości morskich zabrania wejścia na „ogrodzone plaże” z psem. Pies jest wspaniałym towarzyszem na plaży. Jednak nie wszystkie psy są dozwolone na wielu plażach. Zanim wybierzesz się na plażę ze swoim pupilem, sprawdź w lokalnym urzędzie miasta, czy nie ma żadnych ograniczeń dotyczących przebywania psów na plaży. Wakacje z psem nad morzem to bardzo dobry pomysł, pod warunkiem, że nasz przyjaciel nie cierpi z powodu upałów i nie ma problemów zdrowotnych, które uniemożliwiają mu przebywanie nad morzem w środku lata. Nie jest rozsądne zabieranie nad morze psa, który zawsze chowa się przed słońcem lub który nie powinien zbyt często wchodzić do wody ze względu na problemy zdrowotne. Nawet psy, które dobrze czują się na dworze w upale, wymagają szczególnej uwagi właściciela podczas wakacji na plaży. Musimy zadbać o to, aby zawsze miał przy sobie kawałek klosza lub jakieś narzędzia, za pomocą których można obniżyć temperaturę ciała. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *